ŠRD Kosec - športno rekreativno društvo

ŠPORTNO REKREACIJSKO DRUŠTVO KOSEC
Šmarska cesta 3,
1291 ŠKOFLJICA

Pohodništvo

Odbojka

Kolesarjenje

Badminton

Ligaška tekmovanja - Grosupeljska rekreativna liga - 2011

POROČILO

Naše društvo ŠRD Kosec kot svojo najresnejšo aktivnost v širšem okolju šteje sodelovanje v Grosuplju, kjer se že več let organizira različna športna - ligaška tekmovanja. Organiziran je nekakšen dvokrožni sistem tekmovanj, namenjen rekreativnim neprofesionalnim igralcem in društvom. To pomeni, da se igra v spomladanskem in v jesenskem času in sicer ločeno za dekleta in fante. Ker se že več let udeležujemo te lige opažamo, da se kvaliteta vseskozi izboljšuje. Iz društva ŠRD Kosec smo v sezoni 2011 imeli dve prijavljeni ekipi. Fantovsko ekipo in ekipo deklet. Tako smo najbolje zastopano društvo izmed vseh sodelujočih. Ekipe so iz bližnje okolice Grosuplja. Igra se po sistemu in pravilih Odbojkarske Zveze Slovenije, sodijo sodniki z licencami, organizacija je res vzorna. Tekme so večinoma odigrane ob sobotah in nedeljah v dopoldanskih urah.

Vsem igralcem iz našega društva, ki sodelujejo na teh tekmovanjih gre zahvala za vzorno predstavljanje društva in seveda za osebne odpovedi ter čas, ki ga namenjate »svoji ekipi«. Letos je bila »igralska klop« malo krajša, saj se pozna zamik generacij in nove življenjske (starševske) obveznosti. Odbojka je društveni šport 6 posameznikov in rahla neusklajenost kar se kaže tudi na malo slabših rezultatih ob koncu lige. Pa vendar gre vsem pohvala, predvsem pa tudi zahvala Boštjanu in Janji pri vodenju ekip.